Cambridge Learning Partner

 

Cambridge Learning Partner. La prestigiosa universitat de Cambridge University Press ha atorgat a la nostra escola Winter Language School aquest reconeixement. Una distinció que suposa un segell de qualitat que es dóna a molt poques acadèmies. Per això volem compartir amb vosaltres la nostra alegria i la gran motivació que aquest fet suposa per l’equip educatiu.  Volem explicar-vos una mica perquè estem tan contents i perquè, a partir d’ara, estudiar amb nosaltres encara serà millor que abans. En primer lloc, suposa un reconeixement a més de trenta anys de feina ensenyant idiomes a generacions i generacions del barri de Gràcia. Actualment, la Winter Language School esdevindrà encara més un centre de referència al districte, ja que el segell Cambridge Leraning Partner només el pot arribar a tenir un únic centre en tota la zona: consideren que som nosaltres els que entenem l’anglès com quelcom molt més enllà d’una simple assignatura. A nivel pedagògic, el que més ens preocupa, adoptarem la metodologia Cambridge des de l’inici de l’aprenentatge amb nens i joves aconseguint majors competències i més bon nivell. També tindrem més facilitats a l’hora de preparar exàmens oficials obtenint en conseqüència, un major rendiment, així com una oferta de cursos de Cambridge online amb tutors propis del centre anglès i amb certificats oficials.  I com si això fos poc, la cirereta del pastís ens inclou a tota la comunitat educativa: Mestres, famílies i alumnes podrem gaudir d’una oferta d’eines pedagògiques com formacions continuades, materials per a treballar la intel·ligència emocional, activitats lúdiques en família per a treballar les emocions, assistència tècnica sobre el producte digital, banc de recursos online, assessorament a mares i pares per a ajudar els seus fills a a preparar els exàmens a casa… Un mar de recursos adaptats al context de la nostra escola i a mida dels que en formem i en formarem part. I és que aquesta notícia només suma: Winter + Cambridge Learning Partner i a seguir aprenent junts!

 

 

 

 

 

 

 

Categories :

Categorías